Wyjazd w góry? Przede wszystkim na narty, ale na pewno nie jest to jedyna atrakcja

Kiedy myślimy o wyjeździe na południe naszego kraju, w góry, zazwyczaj kojarzy nam się to z wyjazdem na narty czy deskę, gdzie panują do tego wyśmienite warunki – tylko na południu można w naszym kraju poddawać się temu sportowi, pod warunkiem że chcemy jeździć w naturalnych warunkach. Warto spróbować samodzielnie zorganizować swój wyjazd, to nic trudnego, a miejsc na noclegi biały dunajec nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to czy wybiera się z rodziną czy podróżuje samodzielnie lub z grupą. Musimy jednak wyzbyć się pomysłu, ze góry są odpowiednie na wyjazd jedynie w zimie. Nic bardziej mylnego! To jeden z najbardziej urokliwych obszarów naszego kraju, dlatego musimy skupić się na tym, by zaplanować sobie pobyt http://www. w każdej porze roku można spędzić znakomicie. Degustowanie lokalnej kuchni, podróże po okolicznych miejscowościach, spacery po górach, niezliczonej ilości szlaków czy dróżek. Nie brakuje oczywiście także miejsc, w których można poznać historię czy zobaczyć dzieła lokalnych artystów – nie czekajmy, opracujmy sobie świetny plan wycieczki, wyjazd, na który będzie stać każdego. Nie musimy wyjeżdżać za granicę by dobrze się bawić i cieszyć z tego, co oferuje nam nasza ojczyzna. Takie niewielkie hoteliki jak ten w Białym Dunajcu to świetne miejsce nie tylko na wyjazdy zimowe, letnie czy weekendowe, ale także na wielkanoc biały dunajec czy spędzenie świąt Bożego Narodzenia. Nie musimy wtedy przejmować się organizacją wszystkiego w domu, ale zapraszamy bliskich na sympatyczną wycieczkę, podczas której można pojeździć na nartach i spędzić ze sobą czas, kiedy w czasie całego roku go brakuje.


Nie da się jednak zaprzeczyć, że wyjazdy w góry to w znacznej mierze mimo wszystko wyjazdy na narty i spędzanie czasu na sportach zimowych innego typu. Snowboard, łyżwy, nawet różnego rodzaju zabawy na śniegu są zawsze świetną rozrywką, która spodoba się i najmłodszym i najstarszym. Wystarczy zarezerwować pokoje i cieszyć się świetnie spędzonym czasem na miejscu. Tutaj także ważny jest wybierany ośrodek czy hotel, który pewnie w okolicy będzie miał stok – niewielkie odległości to zazwyczaj nieznaczny problem, ale przed wyjazdem i rezerwacją miejsc trzeba się w tym temacie zorientować. Nie tylko zresztą w tym – trzeba sprawdzić, czy aby na pewno nasz sprzęt jest przygotowany, uzupełnić brakujące jego elementy, zweryfikować czy narty są przygotowane do sezonu. Może w okolicy jest więcej stoków – warto sprawdzić także i je i wybrać się większą grupą samochodem czy innym transportem. Kiedy tylko pojawi się śnieg, planujmy wyjazd! Można to zrobić znacznie wcześniej, bo i wtedy będziemy mieli co robić w naszej grupie. Ilość atrakcji jest na pewno powalająca – wystarczy zorientować się w sieci – muzea, galerie, restauracje – nawet kina czy termy to miła odmiana od codzienności, więc nie wahajmy się ani chwili – w lecie morze, w zimie góry – chociaż to dobra zasada, można od niej czasem odstąpić i zamienić się miejscami.

Wyjazd z drugą połówką, z całą rodziną, z grupą znajomych? Wybór należy wyłącznie do nas. Zależy to oczywiście od naszego wieku i stanu cywilnego, ale na pewno dla każdego członka wyjazdu podczas jego trwania znajdą się jakieś interesujące atrakcje. Noclegi biały dunajec są przystosowane do każdej grupy, jaka tylko zechce odwiedzić ten piękny ośrodek. Nikt nie będzie narzekać, a jeśli nam się spodoba, z pewnością będziemy wracać co roku, albo nawet częściej.

Dla hotelu czy pensjonatu bardzo ważne jest oferowanie wyżywienia. Jeśli to większe miejsce, musi zapewniać swoim gościom posiłki. Podobnie jest zresztą w noclegi biały dunajec, gdzie znajdziemy pyszne posiłki, zarówno na śniadania jak i obiadokolacje. Ceny także są korzystne, podobnie w przypadku cen pokoi i apartamentów. Taki wyjazd, kosztowanie lokalnych potraw i leniuchowanie – oprócz oczywiście nart – jest świetnym ładowaniem baterii przed powrotem do pracy i zatłoczonego miasta.

Zimowe góry wyglądają przepięknie – nawet jeśli ktoś nie lubi czy nie umie uprawiać sportów zimowych, noclegi biały dunajec są dla niego stworzone. Żadna inna pora podziwiania gór nie jest lepsza niż zima, kiedy ośnieżone szczyty prezentują się przepięknie na tle zimowego nieba, tym bardziej w słońcu. I chociaż goszczą tam wtedy tłumy, jest w tym wszystkim jakiś urok, który nawet sceptykom pozwoli zakochać się w naszych pięknych Tatrach, Beskidach czy Sudetach – to jest właśnie jedna z rzeczy, którymi możemy się pochwalić na arenie międzynarodowej.